Olszynowy Dwór

ZWOLA PODUCHOWNA 44 - MIASTKÓW KOŚCIELNY

Klauzula RODO

Informacja o administratorze i prawach osoby, której dane osobowe są przetwarzane

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, iż:

 1. Administratorem danych osobowych jest Hotel Olszynowy Dwór z siedzibą w: Zwola Poduchowna 44a, 08-420 Miastków Kościelny.

 2. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie zgody wyrażonej przez Panią/Pana w celach kontaktowych w tym uzyskania informacji handlowej o asortymencie oferowanym przez Administratora.

 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są przez czas trwania umowy oraz po jej zakończeniu, przez okres niezbędny do wykonania przez Administratora obowiązków, wynikających z przepisów prawa.

 4. Dane osobowe podawane są dobrowolnie, jednak ich podanie jest warunkiem niezbędnym do kontaktu w tym odpowiedzi na zapytanie złożone za pośrednictwem formularza kontaktowego.

 5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania poprawiania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także do przenoszenia danych.

 6. Ma Pani/Pan prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie. Skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

 7. W sprawach związanych z ochroną danych może kontaktować się pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.@gmail.com

 8. Przysługuje Pani/Panu prawo zgłoszenia skargi do organu nadzorczego, jeśli Pani/Pana zdaniem przetwarzanie danych osobowych narusza obowiązujące przepisy prawne o ochronie danych osobowych.

 9. Państwa dane osobowe mogą zostać ujawnione wyłącznie podmiotom, z którymi zostały zawarte umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych, jak również osobom i podmiotom na ich prawnie uzasadnione żądanie, zgodnie z obowiązującymi przepisami o ochronie danych osobowych.

 10. Pani/Pana dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane.

Serowarnia Kalabona

serowarnia Kalabona

Lokalana serowarnia prowadzona w ramach gospodarstwa Olszynowy Dwór

Można kuoić sery na miejscu lub poprzez sklep www.kalabona.pl/sklep

I oczywiście nasze sery podajemy w ramach śniadania

 

ZAPRASZAMY :)

 

Historia

Olszynowy Dwór jest replika dworu który należał do rodziny właścicieli. Majątek dworski o powierzchni 200 ha położony był w nieistniejącej już wsi Wysoka w pobliżu Przybyszewa.

Widniejący nad wejściem herb Jelita to również element historii i tradycji rodzinnej jaka pielęgnowana jest w Olszynowym Dworze.

 

Zagroda danieli

W majątku Olszynowy Dwor posiadamy stado danieli króre goście mogą karmić samodzielnie ekologicznymi warzywami z naszego ogródka.

Wspaniałe przeżycie dla dzieci

 

Może być zdjęciem przedstawiającym jeleń i na świeżym powietrzu

Okolica

http://www.miastkowkoscielny.pl/

http://www.polskiezabytki.pl/

http://parafiazwola.cba.pl/

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wysoczyzna_Żelechowska

Okolica Olszynowego Dworu to malownicze tereny położone w okolicy lasów Wilczyskich oraz rzeki Wilga, doskonale na piesze i rowerowe wycieczki.

Oprócz lokalnej przyrody można podziwiać interesujace zabytki Mazowsza.

 

Drewniany kościół pod wezwaniem świętej Anny

Nieopodal Olszynowego Dworu polozony jest piekny drewniany kosciol zbudowany jeszcze przed 1687 r.

Jak głosi legenda kościół ten był ciągnięty przez woły z Góry Kalwarii i miał stać w innym miejscu. Jednakze woły nie chciały isc dalej i kościół postawiono w miescu gdzie znajduje sie obecnie to jest na wzniesieniu w otoczeniu starych drzew.Obok stoi drewniana dzwonnica zbudowana w XVIII wieku.

Zagroda Aplaki

www.zagrodaaplaki.pl

Warto poznać charakter i zwyczaje ciekawych zwierząt jakimi są alpaki. Wizyta w zagrodzie to nie tylko dawka wiedzy, aplaki można też zabrać na spacer, karmić i głaskać. Wizytę nalezy umówic z wyprzedzeniem.

Miastkow Koscielny

Miastków Kościelny jest jedną z najstarszych miejscowości w powiecie.

Nazwa miejscowości pochodzi od wyrazu "miastko", który w średniowieczu oznaczał miasteczko. Wiąże się ona również z nazwiskiem rodziny Miastkowskich - jednych z pierwszych właścicieli Miastkowa.
W Miastkowie Koscielnym znajduje sie miedzy innymi:

- kościół pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Panny Marii i Świętego Leonarda w Miastkowie Koscielnym- murowany, wzniesiony w XV wieku

- neorenesansowy pałac (obecnie stanowi wlasnosc prywatna)

Żelechow

W Żelechowie znajduja się liczne zabytki i budynki historyczne m.in.:

 • rynek jeden z największych obiektów tego typu w Europie , wytyczony w latach 90. XVIII wieku
 • ratusz położony w centrum Rynku- klasycystyczny budynek powstał na przełomie XVIII I XIX wieku, obecnie jest restaurowany
 • pałac wraz z parkiem i oficyną.
 • cmentarz zydowski- przy skrzyżowaniu ulic Chłopickiego i Reymonta, do II wojny światowej Żelechów był miastem zamieszkanym w większości przez Żydów.
 • kościół parafialny- ulokowany na północ od Rynku,w tym samym miejscu istniał wcześniej drewniany kościół, o którym pierwsze wzmianki pochodzą z 1326 roku, spłonął on jednak w 1692 roku.
 • kościół filialny- niewielki barokowy kościółek usytuowany na wschodnim obrzeżu miasta
 • drewniany dworek przy alei Wojska Polskiego- wybudowany w pierwszej połowie XIX wieku, przebudowany w 1930 roku

Farma Iluzji

www.farmailuzji.pl

Park rozrywki dla rodzin i dzieci. Iluzje optyczne, tory przeszkód, pokazy, występy i wiele innych atrakcji.